Damskie Skarpety SmartWool PHD Outdoor Medium Crew

76,99  99,99  cena obniżona: promocja cenowa - Tydzień poszukiwaczy przygód - 23% do 30.06.2017
Ilość
Towar chwilowo niedostępny.
W naszych sklepie możesz kupować na raty. Warunki zakupów.
Ocena: 5 na 5 (opinii: 3) DODAJ OPINIĘ
Średniej grubości, w pełni amortyzowane skarpety - doskonałe dla aktywnej turystki.

PHD Outdoor Medium Crew to najbardziej wszechstronne wśród skarpet turystycznych Smartwool'a - idealne w prawie każdych warunkach pogodowych.
Skarpety należą do serii PhD, która gwarantuje najwyższą wydajność, doskonałe dopasowanie i wyjątkową trwałość skarpet.
Dzięki wysokiej zawartości wełny Merino (65%) skarpety zapewniają wysoki komfort cieplny, bez nieprzyjemnego uczucia przegrzania. Wszystko za sprawą cennych właściwości Merino Wool, która znakomicie oddycha, pozwalając wilgoci w postaci pary wodnej wydostać się na zewnątrz. Dodatkowo Merino Wool jest niebywale odporna na przykre zapachy, antybakteryjna i całkowicie naturalna.
SmartWool PhD Ski Medium są amortyzowane w stopniu średnim, dzięki czemu dobrze pochłaniają uderzenia i wstrząsy w zagrożonych strefach stóp i goleni.
Zastosowany 4-stopniowy system dopasowania (4 Degree Fit System™) sprawia, że skarpeta doskonale "leży" na miejscu, aktywnie wspierając kostkę, ścięgno Achillesa, górną i dolną strefę podbicia oraz golenie.
Wzmocnienia wykonane w technologii ReliaWool™ zabezpieczają trwałość skarpet oraz poprawiają komfort stóp znajdujących się w bucie trekkingowym - nawet podczas wielogodzinnego marszu.

 
Dlaczego Merino Wool?
W sercu każdego produktu Smartwool znajduje się niesamowite włókno wełny Merino - najlepszy dar natury. SmartWool uważa, że jest najlepszym dostępnym na rynku odzieżowym włóknem: zarządza wilgocią lepiej niż bawełna, jest sprytniejszy od syntetyków i bardziej komfortowy do noszenia - w każdych warunkach pogodowych.
Ta delikatna wełna poddawana jest unikalnej obróbce przy wykorzystaniu technologii Smart. Dzięki temu nie kurczy się, nie drapie, jest sprężysta i niesamowicie trwała.
W produktach Smartwool wykorzystuje się naturalne właściwości termoregulacyjne. Dzięki złożonej strukturze włókna możliwy jest transport wilgoci w stanie lotnym czyli w postaci pary wodnej. Sprawia to, że skóra zawsze pozostaje przyjemnie sucha, ciepło ogrzewa z zimne dni, a gdy jest gorąco ciało jest chłodzone.
Dzięki połączeniu niezwykłych cech najlepszej jakościowo Wełny Merino - odzież SmartWool znakomicie sprawdza się podczas uprawiania sportów aerobowych, ekstramalnych, aktywności outdoorowych oraz podróży.

 
Cechy:
 • 65% Merino Wool, 33% Nylon, 2% Elastane
 • stopień amortyzacji: medium
 • zaprojektowane dla zapewnienia wydajności w największym stopniu
 • technologia 4 Degree™ Elite Fit System zapewniająca doskonałe dopasowanie i utrzymanie skarpety na właściwym miejscu
 • opatentowana technologia ReliaWool™ zapewnia doskonałą trwałość w obszarach narażonych na duże zużycie
 • specjalne strefy wentylacyjne z siateczki zapewniają dodatkową oddychalność i odprowadzanie wilgoci
 • płaskie szwy na palcach
 • długość: poza kostkę (Crew)
 
Dostępne kolory:
 • 085 - fioletowy
 • 207 - brązowy
 • 193 - beżowy
 • 003 - czarny
RELIAWOOL™

RELIAWOOL™

Opatentowana technologia polegająca na wzmocnieniu konstrukcji skarpet w obszarach najbardziej narażonych na przetarcia - przodów palców i pięty. Grubsze podbicie pod piętą i palcami zapewnia lepszą amortyzację, chroni stopę przed odciskami, a także zapewnia wydłużenie czasu użytkowania skarpet. Dzięki technologii ReliaWool™ skarpety cechują się wiekszą wytrzymałością oraz trwałością i - zdaniem SmartWoola - wytrzymają w nienaruszonym stanie dłużej niż... buty.

PhD®

PhD®

Kolekcja najbardziej wyspecjalizowanych i zaawansowanych technologicznie skarpet w gamie  produktów SmartWool. Każdy model z serii PhD zaprojektowano z myślą o konkretnej dyscyplinie i formie wysiłku fizycznego, poczynając od narciarstwa biegowego, poprzez trekking aż po rajdy i biegi terenowe. Wszystkie skarpety PhD wykorzystują system bezuciskowego dopasowania 4-D (4-Degree Fit System) a konstrukcja ich opiera się na łączeniu stref wentylacji siatkowej ze wzmocnieniami zwiekszającymi amortyzację i ochronę stopy. 

Mesh Venting

Mesh Venting

Strefy wentylacyjne z siateczki zapewniająjące dodatkową oddychalność i odprowadzanie wilgoci w miejscach narażonych na odprowadzanie największej ilości potu i ciepła. Specjalny, cieńszy splot włókien umieszczony w strategicznych miejscach zapewnia optymalną termoregulację stopy podczas wysiłku.

Medium Cushion

Medium Cushion

Średni stopień amortyzacji zapewniający absorbcję wstrząsów i uderzeń w okolicach palców, pięty i goleni. 

SmartWool MERINO

SmartWool MERINO

Precyzyjnie wyselekcjonowana, najdelikatniejsza wełna poddawana unikalnej obróbce w technologii Smart. SmartWool współpracuje tylko z najlepszymi hodowcami w Nowej Zelandii, których owce chowane są na otwartych przestrzeniach, w czystym i naturalnym środowisku. To właśnie dlatego wełna SmartWool nie kurczy się i jest sprężysta, przewyższając jakością i trwałością inne rodzaje wełny merino.
Włókna SmartWool Merino posiadają wyjątkowe właściwości regulujące temperaturę ciała pozwalając na zachowanie ciepła w mrozy i chłodu w upały, oraz na równocześne usuwanie wilgoci z powierzchni skóry szybciej niż jakikolwiek inny materiał. W przeciwieństwie do tkanin syntetycznych, które usuwają wilgoć dopiero, gdy ta skondensuje się w ciecz, odzież SmartWool absorbuje i usuwa wilgoć jeszcze w jej stanie lotnym. W upalnych warunkach tworzy to swoistą mikro-klimatyzację tuż przy skórze, odprowadzając ciepło ciała na zewnątrz odzieży. Kiedy jest zimno, ten sam mechanizm pozwala na szybkie odprowadzenie wilgoci, która odpowiada za wyziębienie ciała. Ponieważ wełna doskonale sprawdza się w usuwaniu wilgoci, produkty SmartWool są odporne na nieprzyjemne zapachy, gdyż nie pozwalają bakteriom zagnieździć się w odzieży. Oznacza to, że bez względu na wysiłek odzież SmartWool nie będzie brzydko pachnieć. Dodatkowo włókna SmartWool nie drapią ani nie "gryzą", są delikatne, miękkie i przyjemne w dotyku.  Każde włokno ma grubość poniżej 30 mikronów, a tylko takie włókna nie podrażniają skóry. Ponadto ubrania z wełny Smartwool można prać w pralce i normalnie suszyć, ponieważ dzianina ta nie ma tendencji do zbiegania się.

4 DEGREE ELITE FIT SYSTEM™

4 DEGREE ELITE FIT SYSTEM™

4-stopniowy system dopasowania oraz odpowiedni stopień rozciągliwości ściegu, dzięki którym skarpety "trzymają się na miejscu” i idealnie dopasowują się do stopy.
1. Ściągacz w kostce
2. Ściągacz na podbiciu górnym
3. Ściągacz na podbiciu dolnym
4. Ściągacz w śródstopiu.


Najwyższy komfort i wygoda w każdych warunkach. 

Doskonałe właściwości wełny z merynosów odkryło dwóch instruktorów narciarstwa. Dostrzegli jej niezwykłą miękkość i trwałość. Stworzyli firmę Smartwool, która współpracuje tylko z najlepszymi hodowcami owiec z Nowej Zelandii.


SmartWool w liczbach


Dlaczego Merino Wool?


W sercu
i duszy każdego produktu Smartwool znajduje się niesamowite włókno wełny Merino - najlepszy dar natury. SmartWool uważa, że jest najlepszym dostępnym na rynku odzieżowym włóknem: zarządza wilgocią lepiej niż bawełna, jest sprytniejszy od syntetyków i bardziej komfortowy do noszenia - w każdych warunkach pogodowych.

Ta delikatna wełna poddawana jest unikalnej obróbce przy wykorzystaniu technologii Smart. Dzięki temu nie kurczy się, nie drapie, jest sprężysta i niesamowicie trwała.

W produktach Smartwool wykorzystuje się naturalne właściwości termoregulacyjne. Dzięki złożonej strukturze włókna możliwy jest transport wilgoci w stanie lotnym czyli w postaci pary wodnej. Sprawia to, że skóra zawsze pozostaje przyjemnie sucha, ciepło ogrzewa z zimne dni, a gdy jest gorąco ciało jest chłodzone.
 

Dzięki połączeniu niezwykłych cech najlepszej jakościowo Wełny Merino - odzież SmartWool znakomicie sprawdza się podczas uprawiania sportów aerobowych, ekstramalnych, aktywności outdoorowych oraz podróży.
 


Zanim jednak powstanie odzież - są owce Merino.

I w tym miejscu tak naprawdę zaczyna powstawać odzież SmartWool: wypas stada owiec Merino odbywa się w bujnej trawie w cieniu postrzępionych gór.Owce nie są wcale potulne - mają dziką stronę. Pasą się leniwie i są znudzone. Są również silne dzięki wielu kilometrom nierównego terenu, którego dotyczy wypas. Lubią ciepłe lata i bardzo mroźne zimy. Merino sa stworzone do życia w górach.SmartWool uważa, że gdyby ich owce umiałyby mówić, zakomunikowałyby że są bardzo szczęśliwe. Merino robią to, co chcą przez większość czasu, zatrzymując się na strzyżenie raz w roku... 

i kilka kazy na badania kontrolne. Merino owce są hodowane i karmione tak, aby ich wełna rozwijała się i osiągała idealną długość, grubość, kolor i siłę dla skarpet i odzieży SmartWool.Merino jest jedną z najstarszych ras na świecie; w VIII wieku, został przywieziony z Afryki Północnej do Hiszpanii, gdzie został wyhodowany do standardów docenianych do dziś. Wkrótce potem został przyjęty na całym świecie i zaczął rozwijać się w Nowej Zelandii.
 Wełna owcy rośnie najlepiej, kiedy ta jest szczęśliwa.To ważne, że Merino mają zapewnie dobre jedzenie, duży zapas wody i cienia w upale, i że nie muszą martwić o drapieżniki. Dużą rolę odgrywa też pogoda. Najlepsza wełna rośnie podczas bezchmurych cyklów pogodowych, w letnich, suchych warunkach oraz podczas mroźnych zim.Każdego roku, owce są obcięte podczas późnej zimy i wczesnej wiosny. Strzyżenie odbywa z pomocą elektrycznych maszynek i długich, stabilnych urządzeń ręczych, dzięki którym wełnę jednej owcy można ściąć w ciagu 3 minut!Wełna jednej dorosłej owcy Merino waży ok 5 kilogramów.Niektóre Merino owiec sa jednak bardzo uparte. Sławna owca z Nowej Zelandii uchylała się od ścinania wełny przez sześć lat. Za każdym razem gdy stado zostało zbierane na strzyżenie, "Shrek", ukrywał się w pobliskiej jaskini.Kiedy został w końcu odkrył, był ogromną piłką z wełny - farmerzy nawet nie rozpoznali, że to owca. Shrek został ostatecznie pozbawiony swojej wełny, która ważyła aż 30 kg!
"Shrek 2" została odkryta w oddzielnym gospodarstwie kilka lat później - on unikał ścinania wełny przez siedem lat, a jego wełna ważyła 34 kilogramów.


SmartWool wierzy, że ich produkty są najlepsze, gdy są one wykonane na sprawiedliwych, zrównoważonych i wzajemnie satysfakcjonujących zasadach. Głównym surowcem jest najepszej jakości wełna - surowiec naturalny i odnawialny.


Partner, Nowa Zelandia Merino Company opracowała Zque - pierwszy na świecie program akredytacji wełny Merino. Program ten zapewnia środowiskową, społeczną i gospodarczą stabilność oraz zabezpiecza dobrostan zwierząt.

 

SmartWool produkuje bieliznę termoaktywną, skarpety oraz czapki - wszystko na bazie wełny Merino. Produkty są bezkonkurencyjne - doskonałe na upał i na mrozy, na suszę i na deszcz - komfort w każdych warunkach pogodowych.
 

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie
napisał/a: polecam
skarpetki które sprawdzają się naprawdę w każdych warunkach nie uciskają chronią przed otarciami i w ogóle są wygodne
napisał/a: skarpetki smartwool
skarpetki fajnie trzymają się stóp nie powodują otarć i dobrze wentylują polecam
napisał/a: smartwool
typowe skarpety outdoorowe posiadają dodatkowe wzmocnienia w wełny zapobiegające otarciom wstrząsom i uderzeniom polecam
Pokazuje 1-3 z 3 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię